Programator .NET 3.5 (RIAS439)

Job no longer available

bullet Descrierea postului :

Agentia Pentalog din Iasi este a 3-a ca marime din cele 8 ale Grupului Pentalog. Echipele de dezvoltare reunesc 60 de specialiasti IT care lucreaza pe 12 proiecte complexe si antrenante. Limbajele si tehnologiile principale utilizate sunt: C / C++, .NET si JAVA / J2EE.

Pentru unul din aceste proiecte, in vederea extinderii echipei, suntem in cautare de programatori .NET 3.5. Veti juca un rol important in desfasurarea proiectului, avand urmatoarele responsabilitati:

– Participare la definirea arhitecturii;
– Propunere de solutii tehnice;
– Redactare de specificatii tehnice;
– Dezvoltare;
– Realizare de rapoarte.

bullet Cerinte :

– Experienta minima de 2 ani in programare in mediul Microsoft: .NET 3.5, C#, ADO.NET, ASP.NET, VB.NET ; XSL/XPATH, XML;
– Medii de dezvoltare: Visual Studio .NET, Nant;
– Baze de date: SQL Server, MySQL, Oracle;
– Excelente abilitati de comunicare;
– Spirit de echipa;
– Cunoasterea limbii engleze ? obligatoriu;
– Cunoasterea limbii franceze ? avantaj.

bullet Beneficii :

– Pachet salarial atractiv, care include mai multe tipuri de prime
– Posibilitati de promovare si de dezvoltare a unui plan de cariera
– Integrarea intr-un mediu de lucru dinamic, multicultural
– Posibilitatea de a lucra in strainatate
– Tichete de masa
– Asigurare de sanatate

! Va invitam sa vizitati noile birouri ale agentiei din Iasi: