Stagiu Programare JAVA la Pentalog Brasov (RBRA433)

Job no longer available

bullet Descrierea postului :

logo_pepinera

Pentalog Brasov deschide sesiunea de primavara in cadrul Departamentului sau de Stagii, cu stagii in programare JAVA. Ele permit formarea de tineri ingineri in domeniul dezvoltarii de aplicatii software Desktop si Web folosind tehnologiile JAVA, J2EE.

Stagiul este remunerat si se desfasoara Full-Time (luni-vineri, 8 ore/zi), pe o durata de 4 luni. La finalul programului de stagiu are loc o evaluare pe baza careia se poate decide cooptarea stagiarului in echipa Pentalog.

bullet Cerinte :

Candidatii ideali:
– Sunt studenti in ultimul an sau absolventi ai facultatilor in Informatica, Calculatoare, Automatica, Cibernetica, Matematica;
– Au o buna cultura informatica, rezultate bune pe parcursul studiilor;
– Inteleg ciclul de viata al unui proiect informatic;
– Au cunostinte bune in OOP;
– Au cunostinte si experienta de lucru (cel putin la nivel de seminare si laboratoare) cu: JAVA, J2EE;
– Baze de date: SQL Server, MySQL, Oracle;
– Bune abilitati de comunicare si dorinta de a invata;
– Limba franceza sau engleza ? obligatoriu.

bullet Beneficii :

– Traininguri profesionale, posibilitati de promovare si de dezvoltare a unui plan de cariera
– Integrarea intr-un mediu de lucru dinamic, multicultural
– Salariu
– Tichete de masa
– Asigurare de sanatate